Linoleum

Pod touto obchodní značkou se prodává linoleum z čistě přírodních surovin. Jde tedy o ekologickou podlahovou krytinu, jež přispívá ke zdravému bydlení. Hlavní složkou linolea je lněný olej, který je míchán s pryskyřicí, dřevitou moučkou, vápencem a přírodními pigmenty. Tato směs je pod vysokým tlakem lisována na jutovou textilii.

Linoleum má dlouhou životnost (50 až 70 let). Na dotyk je příjemné a teplé, navíc velice hygienické – omezuje šíření bakterií, proto je vhodné do dětských pokojů a pro alergiky a astmatiky. Na rozdíl od PVC je teplejší, pružnější a neobsahuje škodlivé látky. Je přirozeně antistatické a velmi snadno se udržuje. Je vhodné i pro podlahové topení. Nehodí se do místností se zvýšenou vlhkostí, jako je koupelna, nebo sauna. Tato podlahová krytina je velice dekorativní, nabídka barev i vzorů je široká. Umožní vám vytvářet různé barevné variace a vzory. Na trhu je linoleum v rolích o šířce 200 cm, nebo ve variantě plovoucí podlahy (Linoleum click), která se skládá z lamel 90 x 30 cm nebo čtverců 30 x 30 cm. V tomto případě se podlaha nelepí a nesvařuje, ale jednotlivé lamely či čtverce se spojují „zakliknutím“.

VÝHODY A NEVÝHODY LINOLEA:

+ ekologický materiál, z přírodních surovin
+ stálobarevné
+ odolné proti opotřebení, má dlouhou životnost
+ antialergické a antistatické
+ příjemné a teplé na dotyk
+ snadná údržba
+ vhodné k instalaci podlahového topení
+ velmi dekorativní

- choulostivější na vlhkost
- náročnější pokládka
- citlivé na UV záření

Dotazy ohledně produktů Vám rádi zodpovíme na telefonech 603 540 061, 734 754 047 nebo nám napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..