Dřevěné masivní podlahy

berthold

Podlahová prkna

Podlahová prkna jsou vyrobena z jednoho masivního kusu dřeva. To je zásadní rozdíl oproti takzvaným hotovým parketám, které jsou složené z několika vzájemně slepených vrstev. Prkna jsou po obvodu spojena na drážku a péro. Na všech čtyřech stranách mají prkna lehce sražené hrany. Tím se zabraňuje viditelným přesahům. Zešikmení a odfrézování boků s drážkou a perem navíc zvyšuje přesnost při spojení. Vyrovnávací drážky na spodní straně zabraňují nadměrnému prohýbání.

Rozměrová tolerance

Berthold klade nejvyšší váhu na přesnost spojení svých výrobků. V okamžiku expedice zaručujeme: odchylka šířky max. 0,5 mm; výškový rozdíl dvou navzájem spojených prken max. 0,2 mm; neustálá elektronická i ruční kontrola zajišťuje nejvyšší přesnost a kvalitu. Naše přesnost je Vaše jistota.

Zbytková vlhkost

Berthold klade nejvyšší váhu na přesnost spojení svých výrobků. V okamžiku expedice zaručujeme: odchylka šířky max. 0,5 mm; výškový rozdíl dvou navzájem spojených prken max. 0,2 mm; neustálá elektronická i ruční kontrola zajišťuje nejvyšší přesnost a kvalitu. Naše přesnost je Vaše jistota.

Druhy dřeva

Masivní dřevěné podlahy Berthold se vyrábějí z velkého množství druhů a tříd dřeva. Třídění je prováděno podle podnikové normy vypracované firmou Berthold. Ne všechny vlastnosti dřeva lze ukázat na obrázku. Vyobrazení představují pouze určité vodítko. Prkna z masivního dřeva jsou přírodním výrobkem a nelze je poměřovat se stejnoměrností výrobků z umělých hmot. I přes přísnou kontrolu se u jednotlivých prken mohou objevit »chybná« místa, která byla při třídění přehlédnuta nebo považována za bezvýznamná jako například lehké výsušné trhliny, rozštípnuté nebo vypadlé suky, nepravidelnosti v barvě a struktuře atd. Tyto »chyby« přírody nelze u výrobků z masivního dřeva nikdy úplně vyloučit. Mnozí si myslí, že by úplně vyloučeny ani být neměly, protože jsou dobré k tomu, aby odlišily podlahy z pravého dřeva od jejich umělých imitací.

Povrchová úprava podlahy

Berthold nabízí výběr ze tří druhů ošetření povrchu z výroby: přírodní olej, lak, vytvrzovací voskový olej. Přírodní olej dřevo impregnuje, povrch zůstává přírodní.Výhody: příjemné na dotyk, snadná renovace.Nevýhody: zvýšené nároky na údržbu. Lak vytváří na povrchu ochrannou vrstvu umělé pryskyřice.Výhody: minimální nároky na údržbu. Nevýhody: může se poškrábat, nákladná renovace. Vytvrzovací voskový olej vniká do dřeva a ihned vytváří trvanlivý povrch.Výhody: příjemné na dotyk, přirozený vzhled, minimální nároky na údržbu. Nevýhody: renovace není tak jednoduchá jako u přírodních olejů.

Prkenná a palubková podlaha či masivní parkety se vyznačují opravdu krásným přírodním vzhledem a navíc velmi dlouhou životností. Jeho největší nevýhodou je reakce na změny vlhkosti v interiéru. Je to přeci jen přírodní materiál který pracuje. Díky tomu vznikají v podlaze spáry. To lze eliminovat použitím tzv. námořnické podlahy, což je vyplnění mezer mezi prkny pružnou dilatací. Životnost takovýchto podlah je 10-15let bez obnovování. Při opakovaném obnovování neomezená.

Dotazy ohledně produktů Vám rádi zodpovíme na telefonech 603 540 061, 734 754 047 nebo nám napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..