Vinylové dílce

Vinylové podlahy

Chcete-li zkombinovat výhody podlah z PVC a vysokou odolnost proti vlhkosti, zvolte podlahu z vinylu. Dlouhodobě trvanlivá nášlapná vrstva vinylové podlahy z polyuretanu účinně zabraňuje špinění a usnadňuje údržbu. Vzhled podlah dokonale napodobuje dřevěné povrchny nebo betonové a kamenné dlaždice. Vybírat můžete ze čtyř kolekcí a z široké škály 30 vybraných nadčasových dekorů.

Výhody a vlastnosti

  • Vinylové podlahy mají praktický, snadno udržitelný povrch a jsou příjemné na dotek.
  • Snadná pokládka, vinylová podlahová krytina je vhodná na podlahové topení.
  • Autentická přírodní struktura dřeva, kamene nebo betonových dlaždic.
  • Extrémní stabilita vinylu díky vícevrstvé lisované konstrukci.
  • Vynikající tepelná a zvuková izolace zvyšuje komfort bydlení v místnosti.
  • Jednoduchá a snadná údržba.

Vinylová podlaha na podlahové vytápění – zkušenosti

Všechny naše podlahy mají garanci pro pokládku na podlahové topení. Materiálová skladba lamel je velmi pevná a odolná, s minimální roztažností, dimenzovaná právě pro případ vytápěných podlah. Celoplošné lepení přispívá ke zlepšení akustiky v místnosti – tím se liší od plovoucí podlahy.

Péče a údržba

Vinylové desky a dlaždice mají novou a trvanlivou polyuretanovou úpravu, která je dostatečně chrání před poškozením. Jako čistící přípravek doporučujeme WOCA Speciální mýdlo na vinylovou podlahu, které je určeno pro pravidelnou údržbu povrchů z vinylu, PVC nebo linolea. Nezanechává žádný film a je ideální pro frekventované plochy.

Hitem současného trhu je „luxusní vinyl“, který je odolnější vůči opotřebení a mechanickému poškození a lépe izoluje teplo a zvuk. Dodává se v jednotlivých „dlaždicích“ či „prknech“ a konečného efektu podlahy se dosáhne bohatou kombinací jednotlivých dílů se širokou škálou bordur, meziproužků, dekorativních pásků... Lze jej použít téměř ve všech prostorách domu. U vinylu najdete imitace i takových materiálů, jako je sklo, plech, beton nebo vymývané oblázky.

VÝHODY A NEVÝHODY VINYLOVÝCH DÍLCŮ:

+ nízká pořizovací cena
+ jednoduchá údržba
+ umožňuje imitaci jakéhokoliv povrchu

- náročný na rovinnost podkladu